Tunis

Už vás nebaví „vyjížďky“ po Evropě, kterou již znáte jako řadící páku svého přibližovadla? Sníte o něčem jiném, o něčem obtížnějším, dobrodružnějším? Přemýšleli jste někdy, jak byste zvládli jízdu v písečných dunách? Už dávno jste si několik prvních lednových večerů vyhradili na sledování TV přenosů z Dakaru? Pokud jste na tyto otázky odpověděli kladně, je to jasné. Neexistuje pro vás jiná cesta než se s námi vydat na skutečnou dobrodružnou cestu. Lístky na trajekt a jiné formality nechte na nás, o to se umíme postarat. Vy se jen připravte na odjezd do Afriky – na odjezd za dobrodružstvím…

Termín 23.11-8.12 2011 Cena 18.600CZK /780€/vozidlo

Uzávěrka přihlášek 25.9.2011

Přihláška online

Pouštní dobrodružství Grand Erg Oriental v Tunisku

výprava do saharské země plné písku, olivových plantáží a památek

Více fotografií z výpravy v roce 2010 najdete zde

Více fotografií z výpravy v roce 2009 najdete zde

Výprava je určena jak pro vozy offroad, tak pro SUV s pohonem na všechna kola. Auta musí být vybavena CB vysílačkami s venkovní anténou (je možno zapůjčit v naší půjčovně), pokud je auto vybaveno ochranou podvozku, je to jen dobře.  Po přihlášení a zaplacení zálohy dostane každý účastník seznam s doporučenou výbavou a podrobné cestovní informace.

Charakter letošní výpravy je více zameřen na jízdu v poušti, je proto se připravit na obtížnější podmínky. Proto je také výprava posunuta více do zimního termínu, aby nebylo tak velké teplo.

Plánovaná trasa povede z přístavu v v hlavním městě Tunisu rovnou do Douz, kde vjedeme do pouště na krátký dvoudenní trénink a poté se postíme již do jižnejších oblastí Grand Erg Oriental, kolem stolových hor Tembaine, ke Ztracenému jezírku na hranicích zakázané zóny a poté pře El-Midu do oázy Gsar Ghillane, kde si užijeme zaslouženého odpočinku v horkém sirném jezírku.

Denní režim ve většině případu předpokládá odjezd z místa nocovaní v 09:00, pokud se nedohodne jinak. Minimální počet účastníků je 4 posádky, maximální počet je 8 posádek.

Vzhledem k proměnlivosti počasí a situace v tomto regionu je změna programu vyhrazena.

Ubytování na výpravě předpokládáme ve vetšině času ve vlastních stanech tak (střešní stan můžeme zapůjčit), aby jsme byli co nejvíce nezávislí. Stravování převážně formou vlastního vaření, částečně v restauracích po cestě.

Cena za výpravu obsahuje:

 • přípravu, organizaci a vedení výpravy zkušeným průvodcem
 • zajištění trajketu z Janova do Tunisu a zpět
 • zajištění víz
 • obstarání základních i rozšířených informací během cesty, včetně praktických informací vztahujících se k pobytu
 • poskytnutí základní pomoci doprovázeným osobám v případě jakýchkoliv problémů (s místními orgány, zdravotního rázu, problémy s vozidlem)
 • v případě poruchy nebo nehody organizace zdravotní pomoci, organizace dopravy vozidla do ČR
 • doprovod organizačního vozidla se zdravotnickým, expedičním a základním  servisním vybavením
 • zprostředkování kvalitního cestovního zdravotního pojištění, případně pojištění vozidla

Cena neobsahuje:

 • pohonné hmoty, dálniční poplatky, platbu za trajekt
 • případné poplatky a vstupné
 • ceny za ubytování a stravování
 • víza 540CZK