Expedice Kavkaz – Armenie, Gruzie

Zakavkazské republiky Gruzie a Arménie leží v podhůří čtyř- i pětitisícových vrcholků Kavkazu, které tvoří jedinečnou kulisu při každé horské túře. Bílé ledovce kontrastující se zelenými pastvinami jsou typické třeba pro odlehlou Horní Svanetii, jejíž vesnice si uchovaly tradiční architekturu obranných věží. Historie Zakavkazska sahá až k bájným Argonautům, kteří pluli do Kolchidy (dnes v Gruzii), a k Prométheovi přikovanému údajně k hoře Kazbek. Obě země přijaly křesťanství dříve než Řím (Arménie jako vůbec první stát na světě, Gruzie jako druhý), takže tu najdeme řadu raně křesťanských klášterů a kostelů. Pěstování vína zde začalo před 8 000 lety a Gruzie je považovaná za jeho pravlast, takže určitě ochutnáme dobré víno, ale také arménský koňak a granátové víno. Výborná je i kavkazská kuchyně a pohostinnost místních obyvatel je doslova legendární.

Termín: 9.- 31.8.2014

Cena na poptávku

Uzávěrka přihlášek 15.6. 2014 (poslední volné místo)

Přihláška online

Expedice Kavkaz – Gruzie, Arménie

Pojeďte s námi prozkoumat neobyčejnou krásu těchto zemí …

Průběh cesty: Z ČR pojedeme přes Turecko do Gruzie, Arménie  a zpět se budeme vracet přes Rusko a Ukrajinu (pokud dovolí aktuální situace na Krymu, jinak se budeme vracet zpět přes Turecko).

Výprava je určena jak pro vozy offroad, tak pro SUV s pohonem na všechna kola. Auta musí být vybavena CB vysílačkami s venkovní anténou (je možno zapůjčit v naší půjčovně), pokud je auto vybaveno ochranou podvozku, je to jen dobře.  Po přihlášení a zaplacení zálohy dostane každý účastník seznam s doporučenou výbavou a podrobné cestovní informace.

Denní režim ve většině případu předpokládá odjezd z místa nocovaní v 09:00, pokud se nedohodne jinak. Minimální počet účastníků je 4 posádky, maximální počet je 8 posádek.

Vzhledem k proměnlivosti počasí a situace v tomto regionu je změna programu vyhrazena.

Ubytování na výpravě předpokládáme ve vetšině času ve vlastních stanech střešních, nebo normálních, tak aby jsme byli co nejvíce nezávislí. Střešní stan Vám samozřejmě také můžeme zapůjčit) Stravování částečně formou vlastního vaření, částečně v restauracích po cestě. Cca jednou za 3-4 dni je předpoklad ubytování v pensionu se sprchou. Obvyklá cena ubytování na osobu je 10E.


Cena za výpravu obsahuje:

  • přípravu, organizaci a vedení výpravy zkušeným průvodcem
  • obstarání základních i rozšířených informací během cesty, včetně praktických informací vztahujících se k pobytu
  • poskytnutí základní pomoci doprovázeným osobám v případě jakýchkoliv problémů (s místními orgány, zdravotního rázu, problémy s vozidlem)
  • v případě poruchy nebo nehody organizace zdravotní pomoci, organizace dopravy vozidla do ČR
  • doprovod organizačního vozidla se zdravotnickým, expedičním a servisním vybavením
  • zprostředkování kvalitního cestovního zdravotního pojištění, případně pojištění vozidla

Cena neobsahuje:

  • pohonné hmoty, dálniční poplatky,
  • případné poplatky a vstupné
  • ceny za ubytování a stravování