Jižní Albánie

Pokud Vás lákají nespočetné brody přes křišťálově čisté horské říčky, liduprázdné cesty lemované jedlými kaštany a výtečně upravené ryby za pár korun od místních obyvatel, rádi Vás vezmeme na výlet do Albánie. Vysoké horské průsmyky, zdánlivě neprůjezdné, pak doplňují všudypřítomné opuštěné vojenské bunkry, které vybízejí k prozkoumání…

Termín 28.6.-9.7. 2017

Cena 18.400CZK/auto

Uzávěrka přihlášek 15.4. 2017

Přihláška online

Hory, řeky a jezera jižní Albánie

Výprava do jedné z nejchudších zemí Evropy s nádhernou přírodou a neuvěřitelně pohostinnými lidmi. Vydejte se s námi na tuto výpravu! Ve stredu vyjedeme z Prahy, dále budeme pokračovat až do Benátek, kde nastoupíme na trajekt, kterým se doplavíme až do Albánie. Cesta Albánií povede z jihu na sever, až k Ohridskému jezeru.

Fotogalerie z výpravy v roce 2012 zde

Výprava je určena jak pro vozy offroad, tak pro SUV s pohonem na všechna kola. Auta musí být vybavena CB vysílačkami s venkovní anténou (je možno zapůjčit v naší půjčovně), pokud je auto vybaveno ochranou podvozku, je to jen dobře.  Po přihlášení a zaplacení zálohy dostane každý účastník seznam s doporučenou výbavou a podrobné cestovní informace.

Denní režim ve většině případu předpokládá odjezd z místa nocovaní v 09:00, pokud se nedohodne jinak. Minimální počet účastníků je 4 posádky, maximální počet je 8 posádek.

Vzhledem k proměnlivosti počasí a situace v tomto regionu je změna programu vyhrazena.

Ubytování na výpravě předpokládáme ve vetšině času ve vlastních stanech střešních, nebo normálních, tak aby jsme byli co nejvíce nezávislí. Střešní stan Vám samozřejmě také můžeme zapůjčit) Stravování částečně formou vlastního vaření, částečně v restauracích po cestě. Cca jednou za cca  3-4 dni je předpoklad ubytování v pensionu se sprchou. Obvyklá cena ubytování na osobu je 15E.

Cena za výpravu obsahuje:

  • přípravu, organizaci a vedení výpravy zkušeným průvodcem
  • obstarání základních i rozšířených informací během cesty, včetně praktických informací vztahujících se k pobytu
  • poskytnutí základní pomoci doprovázeným osobám v případě jakýchkoliv problémů (s místními orgány, zdravotního rázu, problémy s vozidlem)
  • v případě poruchy nebo nehody organizace zdravotní pomoci, organizace dopravy vozidla do ČR
  • doprovod organizačního vozidla se zdravotnickým, expedičním a servisním vybavením
  • zprostředkování kvalitního cestovního zdravotního pojištění, případně pojištění vozidla

Cena neobsahuje:

  • pohonné hmoty, dálniční poplatky,
  • případné poplatky a vstupné
  • trajekt
  • ceny za ubytování a stravování