České vesnice v Rumunsku – Banát

 

České vesničky Banátu – Rumunsko

Termín 25.8.-2.9. 2012

Cena 14.400CZK (za auto)

Uzávěrka přihlášek 30.června  2012

Příhláška online

Navštívíme oblast českých vesnic v Banátu  terén vhodný pro mírně pokročilé.

Více fotografií z minulé výpravy do Rumunska zde

Fotografie z výpravy v roce 2011 zde

 

Lokalita se nachází poblíž Moldova Nouă a řeky Dunărea. A teď to nejzajímavější! I když budete jezdit po rumunských horách, budete si připadat jako doma! Neboť Rovensko (rumunsky Ravensca) je jedna z šesti českých vesnic v rumunském Banátu. Nachází se na návrší v nadmořské výšce asi 750 m. n. m. asi 7 km jihovýchodně od obce Şopotu Nou, pod kterou spadá. Rovensko je z českých vesnic v Banátu nejvýše položené a je zde také nejzachovalejší český jazyk, díky značné izolaci zde není příliš ovlivněn rumunštinou a srbštinou. S nejbližšími českými vesnicemi (Gerník 15 km, Bígr 30 km) je propojeno červenou turistickou značkou vyznačenou Klubem českých turistů. Místní obyvatelé se živí především zemědělstvím. Elektřina sem byla zavedena až v roce 1994.

Výprava je určena  pro vozy offroad. Auta musí být vybavena CB vysílačkami s venkovní anténou, odpovídajícími pneumatikami.  Po přihlášení a zaplacení zálohy dostane každý účastník seznam s doporučenou výbavou a podrobné cestovní informace.

Denní režim ve většině případu předpokládá odjezd z místa nocovaní v 09:00, pokud se nedohodne jinak. Minimální počet účastníků je 4 posádky, maximální počet je 7.

Vzhledem k proměnlivosti počasí a situace v tomto regionu je změna programu vyhrazena.

Ubytování na výpravě předpokládáme ve vetšině času ve vlastních stanech, tak by jsme byli co nejvíce nezávislí. Stravování částečně formou vlastního vaření, částečně v restauracích po cestě.

Cena za výpravu obsahuje:

  • přípravu, organizaci a vedení výpravy zkušeným průvodcem
  • obstarání základních i rozšířených informací během cesty, včetně praktických informací vztahujících se k pobytu
  • poskytnutí základní pomoci doprovázeným osobám v případě jakýchkoliv problémů (s místními orgány, zdravotního rázu, problémy s vozidlem)
  • v případě poruchy nebo nehody organizace zdravotní pomoci, organizace dopravy vozidla do ČR

Cena neobsahuje:

  • pohonné hmoty, dálniční poplatky,
  • případné poplatky a vstupné