Sultanát Omán

Sultanát Omán. Zěme neuvěřitelných kontrastů spojená s vyloženě nearabským chováním místních obyvatel. Země sice na Arabském poloostrově, ale přitom vysoce bezpečná. Země, kde převážnou většinu restaurací vlastní Indové a Pákistánci, tedy s vynikající kuchyní. Za šest hodin letu z Prahy se octnete v pravé exotice. Přímo na letišti sednete do vypůjčeného Nissanu Patrol, nebo Toyoty LandCruiser s obsahem 4500ccm a užijete si  dovolenou, na kterou se nezapomíná. Projedeme hory, které dosahují až 3000mnm, kde jediná cesta vede korytem řeky, budeme se koupat v horských tůních plných horké vody, na plážích u moře, kde široko daleko není žádný turista (možná ještě kdesi v dáli na moři rybáři), projedeme několik druhů pouští, uvidíme horské vesnice a obrovské vodní želvy, jak kladou svá vajíčka. Zní to neuvěřitelně? Je to neuvěřitelné, ale koukněte na fotky. Je to tak.

Termín 16.-30.11. 2017

celkové náklady cca  60.000,-

Uzávěrka závazných přihlášek 15.8 2017


Pohádkový Sultanát Omán – exotika se vším všudy

výprava do exotické arabské země plné kontrastů, dosud neobjevené turisty

Více fotografií z výpravy v roce 09/10 najdete zde

Více fotografií z výpravy v roce 2011 najdete zde

Cestopis z minulé výpravy

Výprava je určena pro dvojice (pokud nemáte druhého do dvojice, dejte včas vědět a druhého najdeme).

Vzhledem k tomu, že v Ománu vesměs neexistuje turistický ruch, nejsou tam ani odpovídající hotely, je zapotřebí s sebou vézt stan a spacák (dá se zakoupit i na místě v Carrefouru, stejně tak jako potřeby na vaření). Stravování z nakoupených zásob (v poušti)  a v restauracích. Níže uvedenou přihlášku berte pouze jako předběžnou k ničemu nezavazující, na základě které Vás budeme kontaktovat. V kalkulaci ceny je letenka, pronájem 1/2 auta a účastnický poplatek.  Náklady na pobyt v Ománu již jsou minimální (jídlo v restauraci od 1€, litr benzínu 5,3kč) atd.

Vzhledem k proměnlivosti počasí a situace v tomto regionu je změna programu vyhrazena.

Přihláška online

Celkové náklady obsahují:

  • přípravu, organizaci a vedení výpravy zkušeným průvodcem
  • obstarání základních i rozšířených informací během cesty, včetně praktických informací vztahujících se k pobytu
  • poskytnutí základní pomoci doprovázeným osobám v případě jakýchkoliv problémů (s místními orgány, zdravotního rázu)
  • v případě poruchy nebo nehody organizace  pomoci
  • doprovod organizačního vozidla se zdravotnickým vybavením
  • zprostředkování kvalitního cestovního zdravotního pojištění
  • pohonné hmoty
  • případné poplatky a vstupné
  • ceny za případné ubytování a stravování
  • vízum (1000kč)

… Přijeli jsme k restauraci u hlavní silnice. Po vzoru ostatních jsme nechali auto tak jak jsme s ním přijeli – tedy na okně přlepená navigace, mezi předníma sedačkama foťáky, na zadní sedačce notebook – motor nastartovaný, klimatizace puštěná. Pouze jsme zabouchli dveře a šli  se v klidu najíst dovnitř restaurace. Jen jedna z mála příhod nad kterými jsme kroutili hlavou. Když něco ukradneš, useknou Ti ruku. Kéž by to fungovalo i u nás.